Skip to content

Daily Activities

Wednesday 20th of June

back to calendar  previous day  next day

1. Visit to State Senior High School, GRA, Ikeja

BeneficiaryState Senior High School Staff and Students
VenueOba Akinjobi Street, GRA, Ikeja
Starts10:00:00
Ends12:00:00
Volunteers Fehintola Padonu, Abimbola Rabiu, Abiola Bidemi, Adaeze Onyenro, Adebiyi Temitope, Adebola Agboola, Adefunke Adeoti, Adekunle Kuyinu, Adekunle Alade, Adeshola Ogunfeibo, Adetoun Ige, Adetutu Akomolafe, Adewunmi Ogundele, Adeyanju Folarin, Aminat Musah, Anuolu Oladapo, Atinuke Arogundade, Azeez Kushimo, Blossom Chinaka, Bunmi Akadiri, Busayo Ojeyinka, Chidinma Oguike, Chika Nkwocha, Chizoba Osamgbi, Clement Erekata, Constance Njoku, Damian Nwoye, Doris Erelesusi, Dumebi Osemene, Eghe Obasohan, Ejiro Adeniran, Elizabeth Banjoko, Fumilayo Ajasa, Helen Owuasu, Ibukun Abati-sobulo , Idika Ndukwe, Ijeoma Udeji, Innocent Osuagwuh, Ismaila Hassan, Job Ushie, Joshua Ugwokaegbe, Joy Usifo, Justus Adunbiola, Lilian Alozie, Mabel Ben-muka , Magdalene Orkpeh, Maria Iba, Mary Esin, Miriam Daniel, Muazu Yahaya, Ndifreke Okon, Nkechi Udonsi, Nneka Nwokolo, Nnenna Anthony Agwu, Odunayo Omojola, Olatunbosun Ogweh, Olayinka Sobulo, Ollutope Afolayan, Olubunmi Ojo, Olufunke Odugbesan , Oluwafunmilayo Apata, Oluwakayode Obikoya, Oluwaseun Adeyemi, Oluwatosin Aiyedun, Omolara Oluwafemi , Omolara Omoarukhe, Onyeka Modozie, Opeyemi Adewoye, Owen Aisueni, Oyebola Afolabi, Patience Okoh, Patience Ezirim, Peace Walter, Peter Olawoyin, Philip Nwankwo, Precious Madise, Rachel Akpaka, Rita Ejiofor, Samuel Afejuku, Shell Umukoro, Taiwo Ashiru, Temitope Iroegbu, Temitope Ajayi, Ujunwa Umunna, Umo Peters, Uzoamaka Chinanuife, Vera Oseji, Vivian Ati , Zeenat Alli.

Sign up  Submit Photos/Scans

2. Visit to Epe Senior Grammar School, Epe

BeneficiaryEpe Senior Grammar School Staff and Students
VenueEpe
Volunteers Adeyanju Folarin, Ayodele Olabiyi, Bunmi Akadiri, Esther Jaja, Kolawole Somade, Nnyene-ime Udofa, Obed Esejowho, Olabode Jinadu, Olukayode Owolabi, Omolara Osiyemi, Precious Madise.

Sign up  Submit Photos/Scans

3. Visit to Peculiar Saint Orphanage, Badore, Ajah

BeneficiaryPeculiar Saint Orphanage Staff and Children
VenueOluwole Soetan Street, Olusegun
Volunteers Chinenye Ibeachum, Abujei Lauretta, Akhere Richard-oko, Aniekan Carthage, Anthony Omo-erigbe, Beatrice Duru, Bintan Ashorobi, Chidimma Ndukwu, Chima Egemole, Chinenyenwa Mgbemena, Clement Erekata, Cynthia Johnnie-eze, Debbie Lawal, Ebere Nwosu, Eghe Obasohan, Etuviere Okhidievbie, Florence Pearse, Gloria Aisien, Jane Ikobor-elosia, Janet Agada, Jubril Aponmade, Justus Adunbiola, Kehinde Osinuga, Kesiena Okobiah, Kingsley Omorogbe, Mabel Ben-muka , Ndidiamaka Onyeagba, Ngozi Akapadomonye, Olajumoke Makinde, Oluwaseun Adeyemi, Oluwatosin Olagunju, Opeyemi Adewoye, Pamela Iziren-ola, Shedrack Odiase, Unyime Ihekweme, Uzoamaka Chinanuife, Winifred Umerah .

Sign up  Submit Photos/Scans

4. Visit to Raco Child and Rural Care Initiative Orphanage Homes, Ibeju Lekki

BeneficiaryRaco Child and Rural Care Initiative Orphanage Homes Children and Staff
VenueIbeju Lekki
Volunteers David Thomas, Oyebola Afolabi, Udochi Anokwu.

Sign up  Submit Photos/Scans

5. Visit to St. Monica Orphanage, iju-Ishaga

BeneficiarySt. Monica Orphanage Children and Staff
Venueiju-Ishaga

Sign up  Submit Photos/Scans

back to calendar  previous day  next day